با مطالعه کامل این مقاله در مورد واش بتن مطالب زیر را خواهیم آموخت:

واش بتن یا همان موزاییک واش بتن چیست؟

انواع واش بتن

انواع واش بتن

روش تولید واش بتن چگونه است؟

مقاومت واش بتن چقدر است؟

واش بتن در کدام مناطق آب و هوایی استفاده می شود؟

عمر واش بتن های تولیدی چقدر است؟

آیا واش بتن  دارای ضمانت و گارانتی می باشد؟

عمر واش بتن های ما چقدر است؟

آیا واش بتن در رنگ های مختلف تولید می شود؟

از واش بتن برای پوشش چه فضاهایی استفاده می شود؟

ابعاد واش بتن،ضخامت و نحوه چیدمان آن چگونه است؟

۱-واش بتن یا همان موزاییک واش بتن چیست؟

کفپوشی بتنی است که از ترکیب سیمان،سنگ های رودخانه رنگی،مواد روان کننده و در انواع با کیفیت این محصول،از چسب بتن برای قوام بهتر استفاده می شود.واش بتن را در اصطلاح عمومی موزاییک واش بتن هم می نامند.در ظاهر این نوع موزاییک سنگ هایی خود نمایی می کند که در انواع نامرغوب واش بتن این سنگ ها از سطح موزاییک جدا می شوند.برای تشخیص کیفیت واش بتن کافیست با یک چکش فلزی به وسط آن ضربه بزنید.اگر محصول مورد آزمایش با شدت ضربه کم بشکند و یا پس از شکستن سنگ های داخلی آن جدا شوند،از کیفیت مناسبی برخوردار نیست.در خرید خود تجدید نظر کنید.اما اگر واش بتن با ضربات سنگین و متعدد شکسته شود و یا ترک بردارد از نوع مرغوب و با دوام است.اغلب افرادی که از واش بتن های نامرغوب و بی کیفیت استفاده می کنند،پس از گذشت زمان کوتاهی اقدام به تعویض واش بتن با محصول مرغوب می نمایند؛همانگونه که یک واش بتن مرغوب و سالم می تواند در زیبایی محوطه یا پیاده رو تاثیر بسیاری داشته باشد،واش بتن های لب پر شده،سنگ های جدا شده،شکسته شدن و ترک برداشتن محصول نیز باعث پدیدار شدن جلوه ای زشت در محوطه یا پیاده رو خواهد شد. 

محوطه سازی کشتی یونانی با واش بتن و اجرای پروفسور

۲-روش تولید واش بتن چگونه است؟

موزاییک واش بتن در ایران به ۲ نوع تقسیم می شود که نام آن ها برگرفته از روش تولید این محصول می باشد.برای خریداران محترم شناخت محصول واش بتن و روش تولید آن باعث انتخاب محصول با کیفیت و مرغوب خواهد شد.

 نوع اول) واش بتن پرسی:

از لحاظ ظاهری قطر این نوع از واش بتن بین ۳ تا ۴ سانتی متر می باشد.مشخصه  ظاهری این محصول،۲ لایه بودن آن است.یعنی در لایه بالایی به قطر ۱ تا ۲ سانتی متر سنگ  و در لایه زیرین سیمان مشاهده می شود.این محصول به علت عدم یکنواختی پخش سنگ در کل محصول و روش تولید سریع و کم هزینه اش،از کیفیت لازم برخوردار نیست.واش بتن پرسی تحمل ضربات،فشار،تغیر دما را ندارد و در کمتر از ۱۲ ماه سنگ ها از بدنه واش بتن جدا شده و نمای ظاهری بسیار ناخوشایندی پدید می آورد.معمولا از واش بتن های پرسی در ساختمان های ارزان قیمت،مناطق کم تردد و مناطقی که از لحاظ رفت و آمد و تردد خودرو خلوت باشند،استفاده می شود.

نوع دوم)واش بتن ویبره ای:

مواد اولیه موزاییک واش بتن ویبره ای از مخلوط کردن سنگ های رودخانه،سیمان،چسب بتن،روان کننده ها بدست می آید. ما بهترین و باکیفیت ترین مواد اولیه را در محصولات تولیدی خود به کار می گیرد.همچنین با توجه به اینکه تنها تولید کننده واش بتن و سنگ رودخانه به صورت همزمان است،سنگ های استفاده شده در واش بتن ها،از معادن درجه ۱ ایران و کاملا صیقلی می باشند.

بعد از ترکیب مواد اولیه آن ها درون قالب هایی ریخته و بر روی میز ویبره قرار می دهند تا ملات و مواد اولیه به صورت یکنواخت در محصول پخش شوند و مقاومت یکسانی را در موزاییک به وجود آورد.

در مرحله بعدی محصول تولید شده را به اتاق بخار منتقل می کنند تا مقاومت در سرتاسر محصول تثبیت شود.بعد از خروج از اتاق بخار،محصول را با استفاده از واترجت و فرچه های فلزی صیقل می دهند و مواد زائد روی آن را جدا می کنند.واش بتن ویبره ای اگر با مواد اولیه مرغوب و مهندسی شده تولید شود،بسیار مستحکم تر از واش بتن پرسی خواهد بود.از واش بتن های مرغوب که به روش ویبره ای تولید شده اند می توان در تمام مناطق آب و هوایی و حتی پالایشگاه ها که محل تردد خودرو های سنگین است استفاده نمود.

۳-مقاومت واش بتن چقدر است؟

از آنجا که واش بتن محصول بتنی است و مواد اولیه آن به صورت های مختلف و از معادن مختلفی توسط شرکت های تولید کننده با هم ترکیب می شوند،نمی توان مقاومت مشخصی برای آن بیان کرد؛اما با توجه به مولفه هایی مانند رزومه شرکت مورد نظر،استفاده کردن از سیمان درجه ۱،کم نکردن از سیمان در محصول،استفاده از چسب بتن و روان کننده ها،استفاده از سنگ های رودخانه از معادن مرغوب که دارای جذب آب نزدیک به صفر داشته باشند،می توان مقاوم ترین محصول واش بتن را تهیه کرد.واش بتن های تولیدی  اغلب پالایشگاه ها،کارخانه ها،پایانه های خودرو های سنگین را فرش کرده است.محصولات ما از مقاوم ترین و برترین محصولات از لحاظ کیفیت و رنگ بندی می باشند.

محوطه سازی با واش بتن

محوطه سازی با واش بتن

۴-واش بتن در کدام مناطق آب و هوایی استفاده می شود؟

اگر در فرآیند تولید واش بتن از مواد اولیه مرغوب و نسبت های علمی و مهندسی شده استفاده شود،نوع مرغوب واش بتن قادر به تحمدر ل دمای -۴۰ تا ۶۰ درجه سانتی گراد خواهدبود.محصولات تولیدی ما در پالایشگاه های بندرعباس و … وهمین طور در مناطق سردسیر کشور از جمله تبریز و اردبیل سالهاست که کیفیت خود را به رخ سرما و گرما می کشند.همچنین در مناطق پر بارش مانند شما کشور و منطقه توریستی نمک آبرود واش بتن ،مانند فرش نفیس ایرانی در محوطه گسترده شده است.

۵-آیا واش بتن  دارای ضمانت و گارانتی می باشد؟

آنقدر به کیفیت خود ایمان داریم که موزاییک واش بتن خود را ۳ سال گارانتی می کنیم.

۶-عمر واش بتن ها چقدر است؟

واش بتن با کیفیت عمر بالای ۲۰ سال خواهد داشت.البته در بسیاری از محصولات نامرغوب،عمر واش بتن پس از طی یک سال(سرمای زمستان و گرمای تابستان)به پایان خواهد رسید.در این محصولات بی کیفیت،به علت عدم استفاده از چسب بتن،سیمان مرغوب،تولید با فرمول غلط و دستگاه های از رده خارج و…،سنگدانه ها از بدنه اصلی جدا می شوند و اصطلاحا واش بتن کچل می شود.

 ۷-آیا واش بتن در رنگ های مختلف تولید می شود؟

vashbeton

رنگ بندی واش بتن

واش بتن در رنگ های مختلف تولید می شود.در مناطق صنعتی از رنگ های تیره تر و در محوطه سازی،باغ ها،تالار ها و …. از رنگ های روشن استفاده می شود.

رنگ های اصلی واش بتن ،سفید،آجیلی،قرمز،مشکی می باشد؛در صورت سفارش متراژ بالا برای مشتریان عزیز تولید رنگ سفارشی نیز خواهیم داشت.

 

۸-از واش بتن برای پوشش چه فضاهایی استفاده می شود؟

پیاده رو،محوطه سازی مناطق مسکونی،پارک ها،مکان های تفریحی،باغ،ویلا،تالار،پالایشگاه ها و…. از محصولات واش بتن ما استفاده کرده اند.همچنین در محوطه سازی باغ ویلا ها،تالار ها،روف گاردن،زری اسکیپ و لند اسکیپ استفاده از این محصول رایج است.برخی از معماران به کمک پله های واش بتن،دور درختی و سایر محصولات محوطه های بسیار زیبا طراحی و اجرا می کنند.معماران و مهندسان با تجربه به خوبی می دانند که اگر محصول با کیفیت تهیه کنند،سال های بعد در بسیاری از هزینه ها صرفه جویی خواهند کرد.اگر بخواهید واش بتن را پس از چند سال تعویض نماید،به غیر از هزینه خرید مجدد،باید هزینه کندن،هزینه زیر سازی،کارگر و… را متحمل شوید.بنابراین با یک خرید عاقلانه در وقت و پول خود صرفه جویی کنید.


۹- ابعاد واش بتن،ضخامت و نحوه چیدمان آن چگونه است؟

در کارخانه ها و کارگاه های مختلف واش بتن با ضخامت و ابعاد مختلف تولید می شود.با افتخار اعلام می کنیم که محصولات ما دارای ابعاد استاندارد می باشد،از بهترین مواد اولیه و قالب ها تهیه می شوند.قالب های تولید واش بتن در شرکت  هر ۶ ماه یکبار نوسازی می شوند تا در اثر خوردگی و … کیفیت محصولات تولیدی واش بتن  پایین نیاید.شما می توانید مشخصات فنی واش بتن های تولیدی را در زیر ببینید.

نام محصولرنگابعاد
واش بتنسفید قرمز40*40
واش بتنسفید مشکی40*40
واش بتنسفید قرمز-سفید بیشتر40*40
واش بتنسفید قرمز-قرمز بیشتر40*40
واش بتنسفید قرمز-زمینه قرمز40*40
واش بتنسه رنگ(قرمر،مشکی،سبز)40*40
واش بتنسفید سبز40*40
واش بتنآجیلی40*40
واش بتنسفارش مشتری40*40
واش بتنسفید-لیمویی60*30
واش بتنسفید مشکی60*30
واش بتنسفید قرمز60*30
واش بتنسفید قرمز-سفید بیشتر60*30
واش بتنسفید قرمز-زمینه قرمز60*30
واش بتنسفید سبز60*30
واش بتنآجیلی60*30
واش بتنسفید سبز60*30
واش بتنسه رنگ(قرمز،مشکی،سبز)60*30
واش بتنسفارش مشتری60*30
واش بتن(چراغ دار)تک چراغ-سفید مشکی60*30
واش بتن(چراغ دار)2 چراغ-سفید مشکی60*30
واش بتن(چراغ دار)3 چراغ-سفید مشکی60*30
واش بتن(چراغ دار)تک چراغ-سفارش مشتری60*30
واش بتن(چراغ دار)2 چراغ-سفارش مشتری60*30
واش بتن(چراغ دار)3 چراغ-سفارش مشتری60*30
واش بتن(چراغ دار)تک چراغ-آجیلی60*30
واش بتن(چراغ دار)تک چراغ-آجیلی40*40
واش بتن(چراغ دار)تک چراغ-سفید مشکی40*40
واش بتن(چراغ دار)سفارش مشتری40*40

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.