بین سنگ رنگی و شن رنگی تفاوت کوچکی وجود دارد.

سنگ های رنگی که معمولا در سایز های کمتر از ۶ سانتی متر تولید می شوند از فرآیند خرد کردن قلوه سنگ های رنگی به وجود می آیند.قلوه سنگ های رنگی که با نام سنگ رودخانه نیز شناخته می شوند،معمولا گرد و کاملا صیقلی هستند؛اما سنگ رنگی حالت گرد ندارند.

شن رنگی هم به دو صورت تولید می شود.در نوع اول شن های سفید را با مواد صنعتی رنگ کرده و به رنگ های مختلف تبدیل می کنند.همچنین برای تبدیل شن های ریز به سایز های درشت تر از چسب سنگ و دیگر چسب های صنعتی بهره می گیرند.این نوع شن های رنگی به خاطر استفاده از مواد شیمیایی و صنعتی برای گل،گیاه و حتی استفاده در آکواریوم مناسب نیستند.

در نوع دوم از شن های رنگی برای تولید استفاده می شود،اگر در این نوع از شن های رنگی از چسب سنگ استفاده نشده باشد،برای گیاهان و استفاده از آکواریوم مناسب تر است و دوام رنگ و عمر بیشتری خواهند داشت.

به طور کلی پیشنهاد ما استفاده از سنگ های رنگی برای محصولاتی است که با گیاهان،ماهی ها و سایر موجودات زنده در تماس می باشند،است.

موارد کاربرد سنگ رنگی :
۱- استفاده از سنگ رنگی در گلدان های تزئینی،خاک گلدان های خاص،آکواریوم های تزئینی،سفره عقد،جاشمعی و دیگر محصولات و صنایع دستی و تزئینی
۲- استفاده از سنگ رنگی به جای چمن،جهت صرفه جویی در مصرف آب و هزینه نگهداری
۳-استفاده از سنگ رنگی در آبنما ها،رودخانه های مصنوعی،فضاسازی لابی،روف گاردن،زری اسکیپ،لند اسکیپ
مزایای استفاده از سنگ رنگی :
  • صرفه جویی در مصرف آب و هزینه نگهداری چمن در فضاهای سبز
  • دوام رنگ محصول به علت طبیعی بودن رنگ آن
  • زیبایی و ترکیب رنگ فوق العاده با عناصر محیطی

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.